Logowanie

>> Załóż konto

>> Przypomnij hasło

System reklamy Test

 • pic

  Zajazd Miłki

 • pic

  DWOREK KRAKOWSKI

 • pic

  Dworek nad Regą

 • pic

  Dworek nad Brdą


Dekorowanie sali weselnej

pic

  Dekoracja sali weselnej jest równie ważna, jak wybór miejsca na przyjęcie weselne. To właśnie od odpowiedniej dekoracji zależy, w jakim klimacie będzie utrzymana zabawa i jak goście będą się czuli w weselnym otoczeniu. Coraz więcej osób powierza to zadanie profesjonalnym dekoratorom wnętrz, ale nadal jeszcze lubimy samodzielnie dekorować weselne sale – zgodnie ze swoim gustem i własną koncepcją. 

  Przede wszystkim trzeba się postarać, aby sala była udekorowana według jakiegoś pomysłu - należy unikać przypadkowych zestawień i chaosu. Kolorystyka, dobór elementów dekoracyjnych i ich rozmieszczenie powinny być przemyślane i komponować się w harmonijną całość. 

  Dobór kolorów zależy od upodobań narzeczonych. Najlepiej, aby na sali dominowały dwa kolory, kontrastujące ze sobą. Nienajlepszym pomysłem jest zestawienie ze sobą dwóch kolorów podobnych ze sobą pod względem barwy, gdyż całość będzie mało wyrazista. Obecnie raczej unika się jaskrawych kolorów na rzecz bardziej stonowanych, pastelowych odcieni.  Do kolorystyki ozdób powinny pasować również pozostałe elementy – np. bukiety kwaitów na stołach czy kolor świec. 

  Niezwykle ważny jest wybór motywu przewodniego – może to być wzór kwiatowy, geometryczny czy wykorzystujący symbole odwołujące się do sakramentu małżeństwa (np. dwa gołąbki, serca, obrączki). Wybrany motyw umieszczamy nie tylko w elementach dekoracji sali weselnej, ale również na bilecikach z nazwiskami gości i zaproszeniach na ślub. W ten sposób całość aranżacji zyskuje charakterystyczny rys, splatający poszczególne elementy dekoracji w spójną całość. 

  Miejsce młodej pary powinno być szczególnie wyeksponowane, ponieważ to przecież oni są bohaterami wieczoru. Za parą młodą można ustawić kompozycję z kwiatów lub zdecydować się na bardziej zindywidualizowane rozwiązanie – para młoda może siedzieć na tle ich fotografii wydrukowanej w dużym formacie.  

  Ostatnio modne jest przygotowywanie dla gości weselnych małej niespodzianki. Najczęściej jest to mała przekąska – np. migdały zawinięte w efektowne opakowanie, dopasowane do ogólnej kolorystyki, często z wydrukowanym na nim motywem przewodnim wesela. 

  Samodzielne zaaranżowanie wnętrza zgodnie ze swoimi upodobaniami estetycznymi pozwala uczynić salę weselną miejscem, w którym para młoda czuje  się dobrze i swojsko. 

 • pic

  Dworek nad Regą

 • pic

  Zajazd Miłki

 • pic

  Bacówka sala weselna

 • pic

  Usługi Hotelowe 17