Logowanie

>> Załóż konto

>> Przypomnij hasło

System reklamy Test

 • pic

  Hotel Warszawianka

 • pic

  Bacówka sala weselna

 • pic

  Orbita

 • pic

  Olandia


Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego

pic

  Fotografie ślubne i weselne to pamiątka na całe życie, dlatego warto poświęcić nieco czasu na wybór dobrego fotografa ślubnego. Poszukując profesjonalisty warto kierować się kilkoma istotnymi wskazówkami. 

  Na początek warto rozeznać się wśród znajomych, obejrzeć zdjęcia z ich ślubów i zapytać o takie kwestie, jak cena sesji, czas jej trwania, ilość zdjęć, zaangażowanie fotografa oraz jego komunikatywność. Poszukiwania fotografa ślubnego można również przeprowadzić za pośrednictwem Internetu, jednak najlepiej przed podjęciem ostatecznej decyzji spotkać się osobiście z kandydatami.

  Na co zwracać uwagę przy wyborze fotografa? Trzeba przede wszystkim obejrzeć portfolio z przykładowymi fotografiami, żeby sprawdzić, czy sposób fotografowania odpowiada narzeczonym, czy zdjęcia nie są monotonne, czy jest w nich wiele oryginalności i kreatywnych rozwiązań. Najlepiej oglądać zdjęcia z wydruku, ponieważ ekran komputera często nie odzwierciedla realnego wyglądu fotografii (monitor może zafałszować proporcje i zmienić kolorystykę zdjęcia).

  Konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej rozmowy z fotografem, podczas której należy pytać o wszystko, co młodej parze wydaje się istotne. Dobry fotograf powinien rzeczowo i zrozumiale odpowiedzieć na wszystkie pytania. Warto dowiedzieć się, jaki rodzaj zdjęć jest dostępny w ofercie fotografa – czy wykonuje on zdjęcia w kościele, zdjęcia w plenerze i zdjęcia reportażowe. 

  Do wykonywania zdjęć w kościele konieczne jest posiadanie przez fotografa certyfikatu ukończenia odpowiedniego kursu. Pytając o sesję plenerze należy wstępnie ustalić scenerię, atmosferę i koncepcję takiej sesji. Nie powinna trwać ona dłużej niż godzinę, ponieważ dłuższe pozowanie powoduje, że para młoda czuje się wyczerpana. W zdjęciach reportażowych najważniejsza jest oryginalność i umiejętność uchwycenia szczególnych, ciekawych momentów. 

  Poza wymienionymi kwestiami technicznymi warto skupić się na osobowości fotografa – powinien być to człowiek komunikatywny, rzeczowy i przystępny, skłonny do współpracy i zaangażowany w powierzone mu zadanie.

 • pic

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

 • pic

  Bacówka sala weselna

 • pic

  Olandia

 • pic

  Orbita