Logowanie

>> Załóż konto

>> Przypomnij hasło

System reklamy Test

 • pic

  ONA

 • pic

  Zajazd Miłki

 • pic

  Olandia

 • pic

  DWOREK KRAKOWSKI


Muzyka na weselu

pic

  W dużej mierze to właśnie od muzyki i dobrego wodzireja zależy, czy wesele będzie udane. Wybór muzyki na wesele często jest sprawą kłopotliwą, ponieważ z reguły wśród gości weselnych są zarówno osoby młode, jak i te starsze, a gusta jednych i drugich  rzadko się ze sobą pokrywają. Dlatego orkiestra powinna posiadać zróżnicowany repertuar i zachować odpowiednie proporcje pomiędzy stylami muzycznymi. 

  Para młoda może sama wybrać utwór, przy którym chce wykonać pierwszy taniec. Powinna to być piosenka, która jest ważna dla ich związku, wiąże się z miłymi wspomnieniami dotyczącymi narzeczeństwa. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się oczywiście piosenki o miłości. Najlepiej, aby pierwszy taniec był odtańczony raczej w wolniejszym rytmie. Drugi utwór może już być nieco bardziej żywiołowy. 

  Podczas obiadu muzyka powinna być nastrojowa i powolna, ponieważ jest to czas, kiedy goście mogą ze sobą porozmawiać przed wciągnięciem się w wir weselnej zabawy. To samo dotyczy momentów, w których podaje się ciepłe dania – najlepiej, aby właśnie wtedy orkiestra robiła sobie przerwy na chwilę odpoczynku. 

  Muzyka na weselu powinna zachęcać do tańca, ale co jakiś czas żywiołowe utwory muszą być przeplatane powolnymi balladami. Dobrze sprawdzają się znane szlagiery, podczas których goście mogą śpiewać razem z orkiestrą. 

  Do zadań orkiestry należy nie tylko granie muzyki, ale również organizowanie zabaw i konkursów oraz zachęcanie gości do udziału w nich. Konkursów nie powinno być za dużo, ponieważ to po prostu zmęczy gości. Jeśli jednak jest ich sporo, to najlepiej, aby były stosunkowo krótkie. 

  Na koniec należy jeszcze odnotować kilka kwestii technicznych. Poszukiwanie kapeli weselnej należy rozpocząć minimum sześć miesięcy przed planowaną datą ślubu – zwlekając na ostatnią chwilę może się okazać, że wszystkie zespoły maja już zajęte terminy! Przyszła para młoda powinna spotkać się z muzykami na jakiś czas przed weselem, aby ustalić z nimi szczegóły. Warto uwzględnić pory podawania ciepłych posiłków oraz rodzaj granej muzyki. Program oraz przebieg imprezy należy spisać w umowie. 

 • pic

  Zajazd Miłki

 • pic

  Pałac Radziwiłłów w Balicach

 • pic

  Bacówka sala weselna

 • pic

  Usługi Hotelowe 17