Logowanie

>> Załóż konto

>> Przypomnij hasło

System reklamy Test

 • pic

  Olandia

 • pic

  Bacówka sala weselna

 • pic

  Dworek nad Regą

 • pic

  DWOREK KRAKOWSKI


Sesja fotograficzna

pic

  Aby ślubna sesja fotograficzna była naprawdę udana, nie wystarczy tylko pozować – trzeba pamiętać o kilku szczegółach, od których zależy efekt sesji ślubnej.

  Po pierwsze para młoda musi mieć świadomość, że będzie nieustannym przedmiotem zainteresowania obiektywu aparatu. Niektóre osoby peszą się i czują się nieswojo, gdy są fotografowane - pary młodej nie może to dotyczyć! Dlatego przed sesją należy przyzwyczaić się do myśli, że aparat będzie nieustanie podążał tropem młodego małżeństwa. 

  Przed ślubem warto zaprosić fotografa do domu, aby mógł on sprawdzić, w jakim otoczeniu będzie fotografował i opracować wstępną koncepcję. Poza tym kontakt z fotografem pozwoli narzeczonym przywyknąć do jego towarzystwa i poczuć się bardziej swobodnie.

  Podczas sesji plenerowej czy studyjnej zachowanie pary młodej powinno być inne niż w przypadku fotoreportażu. Sesja w plenerze i w studiu składa się przede wszystkim z ujęć pozowanych. Należy słuchać wskazówek fotografa i dostosowywać się do jego zaleceń, ale jeśli jakaś poza jest dla młodej pary krępująca lub niewygodna,  to wcale nie trzeba się do niej zmuszać – efekt takiej pozy na fotografii może być nieciekawy. Wówczas można po prostu powiedzieć fotografowi, że wolicie zrezygnować z proponowanego przez niego ujęcia. Jesteście klientami fotografa, więc musi on uszanować wasze decyzje. 

  Zdjęcia reportażowe mają zupełnie inny charakter, ponieważ nie ma w nich niczego z wystudiowanych, zaaranżowanych póz. W reportażu liczy się przede wszystkim spontaniczność. Dlatego podczas wesela najlepiej jest zupełnie zapomnieć o obecności fotografa. On sam zadba o to, aby zawrzeć na zdjęciach wszystkie ważne momenty i umieścić na nich wszystkich gości weselnych. Czasami zignorowanie obecności fotografa może być trudne, ale para młoda powinna przede wszystkim świętować dzień swojego ślubu, a pieczę nad pracą fotografa powierzyć jemu samemu. To samo tyczy się zdjęć wykonywanych w kościele czy w Urzędzie Stanu Cywilnego – małżonkowie powinni skupić się na samej ceremonii. 

  Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że małżonkowie nie powinni się przesadnie wstydzić ani martwić o to, że obiektyw aparatu uchwyci zaczerwienione policzki czy spocone czoła. Fotograf dokona odpowiedniej obróbki graficznej, która sprawi, że wszystkie niedoskonałości zostaną zatuszowane. 

 • pic

  DWOREK KRAKOWSKI

 • pic

  Orbita

 • pic

  Dworek nad Regą

 • pic

  Zajazd Miłki